در صورت بروز مشکل در هنگام پرداخت به هر دلیلی از قبیل مشکل سیستم بانکی، شبکه و یا اینترنت و اشتباه مشتری، قطعی برق و… پس از کسر شدن مبلغ از موجودی شما تا ۷۲ ساعت کاری به سیستم بانکی مبدا و مقصد مهلت دهید تا تراکنش تصحیح شده و در صورت ایراد، مبلغ کسر شده به حساب شما واریز گردد. در غیر اینصورت بر اساس شماره رهگیری درج شده در رسید شما از بانک مورد نظر پیگیر شوید تا مشکل حل گردد.

چه زمانی اجناس جدید وارد سایت می شوند؟
با توجه به تنوع زیاد اجناس، تمام تلاش ما این است که اجناس فروشگاه تاپ چین همیشه به روز باشد و جدیدترین مدل ها را در اختیار خریدار محترم قرار دهیم.

آیا محصولات با تصاویر موجود در سایت مطابقت دارند؟
بله، کلیه اجناس با تصاویر موجود در سایت تاپ چین مطابقت دارد و در صورت وجود هرگونه مغایرت محصول دریافتی با اطلاعات ثبت شده در سایت، فروشگاه مسئولیت جبران تمامی هزینه‌ها را بر عهده میگیرد.

چگونه از رسیدن سفارش به آدرس مان مطمئن شویم؟
تمام بسته هایی که پست می شود بیمه میگردد.

از وضعیت سفارشی که ثبت کرده‏‌ام، چگونه مطلع شوم؟
پس از ثبت سفارش در سایت و نهایی کردن خرید, کد رهگیری پستی در مرحله آخر نمایش داده خواهد شد. همچنین کد رهگیری از طرف سایت برای شما پیامک و ایمیل میگردد. شما میتوانید برای رهگیری سفارش خود ضمن مراحعه به سایت شرکت پست به آدرس http://newtracking.post.ir از وضعیت سفارش خود مطلع شوید.  البته از زمان تحویل سفارش به پست,  ۲۴ ساعت زمان خواهد برد تا سامانه پست به روز رسانی شده و سفارش قابل رهگیری باشد.

آیا قیمت های سایت به روز است؟
بله، قیمت های سایت به روز می شود.

آیا امکان خرید حضوری هست؟
خیر. فروشگاه تاپ چین فقط در بستر اینترنت خدمات رسانی می کند.